Youtube Adsense Nedir?

Google, dünyadaki milyonlarca internet kullanıcısının aklına gelen ilk tarayıcılardan birisi. Ancak Google büyük bir şirket ve bu şirketin pazarında sadece arama motoru yok. Youtube da geçmiş yıllarda Google tarafından satın alınarak büyük bir video paylaşım sitesi haline geldi. Google Adsense sisteminde reklamveren ve yayıncılardan olumlu geri dönüşler alan Google, bu sistemi şirket firmalarından biri olan Youtube’da da denemeye karar vermiş. Youtube’un büyük pazar payının kendileri için bir avantaj olduğunu fark eden Google, Youtube Adsense ile video yayıncılarına kazanç imkanı sağladı. Aslında bu sistem uzun zamandır faaliyetteydi ancak Türk webmasterların bunu fark etmesi biraz zaman aldı.

Youtube Adsense; Youtube videolarına reklam veren firmalar ile Youtube kanallarına video yükleyen yayıncıları tek çatı altında toplayan bir sistemdir. Bu sistemi bir örnekle açıklayacak olursak; içerisinde komik videoların bulunduğu bir kanalınız var. Bu kanal ile Youtube Adsense’e başvurursanız ve Youtube İş Ortağı olursanız videonuz üzerinden tıklanan reklamlardan tık başı belirli bir miktar para kazanırsınız.

Bu miktar, yayıncıların belirlediği bütçe ile doğru orantılı olacaktır. Youtube Adsense’de kazançlarınızı Google Adsense panelinizden takip edebilirsiniz. Eğer bir Google Adsense hesabınız yoksa Youtube Adsense’ye başvurduğunuzda size bağımlı hesap verilecektir. Kazançlarınız Google Adsense panelinizde “İçerik Barındırcıları için Adsense” olarak gösterilmektedir. Ayrıca 1 Google Adsense hesabına istediğiniz sayıda kanal bağlayabilirsiniz.

youtube adsense nedir, youtube ile para kazanma

Sonuç Olarak ;

Youtube üzerinden para kazanmak için adsense veya iş ortaklığı yöntemleri kullanılabilir iş ortaklığı için belli bir kitlenizin olması ve videolarınızın izlenimi biraz olmak zorundadır youtube adsense ‘de ise böyle bir zorunluluk yoktur. youtube adsense nedir başlığı altındaki makalem burda son bulurken batuhan karalar arkadaşıma teşekkür ediyorum. Bu konu hakkında bir sorunuz olursa yorumlara yazmayı unutmayın arkadaşlar. Diğer youtube konularım için kutluhancorut.com.tr-youtube kategorisine göz atabilirsiniz.

Sonraki konularımdan birisi google Adsense paneline nasıl kanal bağlanabileceğini sonraki adımlarda detaylı olarak anlatacağım. Bu yüzden blogumu takip etmeyi unutmayın sizlere youtube derslerini vermeye devam edeceğim ve sizde artık bir youtube kanalı açıp enes batur gibi para kazanacaksınız şaka şaka ayda 600.000 falan kazanamazsınız belki ama cigara paranız çıkar hiç olmadı 🙂 Neydi azim çalışma ve mutluluk enes batur abimizi unutmayalım arkadaşlar.

Article Categories:
Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Don't Miss! random posts ..