Yengeç Burcu Ne Zaman Doğar

Yengeç Burcu Genel Özellikleri

Yengeç burcuna sahip insanlar, su elementine mensupturlar. Korindon mavisi ve deniz rengi onlar için özeldir. Su gibi naif, duyarlı ve hassastırlar. Onların bu uysal kişisel özellikleri elbette sahip oldukları derya tebaasından gelir. Ve yine o deryaya ait parlak bir inci, uğurlu taşları olarak görülmektedir. Ayrıca pazartesi günleri onlar için pek çok önemli değişimin habercisi sayılır. Genellikle evlerine, ailelerine oldukça düşkün; bir o kadar da tarih ve müzik alanlarına ilgilidirler. Nitekim pek çok sanatçının yengeç burcuna ait olduğu bilinmektedir; onların ruhu şarkılar ve bilinmezlikler içindir.

Yengeç Burcu Erkeği Nasıldır?

Uzmanların astroloji çerçevesinde yaptıkları araştırmada, yengeç burcu erkeklerinin evcimen, ailesine düşkün fertler olduklarını belirtirler. Ailece güzel bir akşam yemeği yemekten, diğer aile fertleriyle vakit geçirmekten çok hoşlanırlar. Ayrıca mutfakta da oldukça becerili ve dirayetlidirler. Onları çoğunlukla erkil tavır gösteren erkeklerden ayıran birkaç özellikleri mevcuttur. Öncelikle, yengeç burcu erkeklerinin oldukça duyarlı, algısı yüksek, anlayışlı ve şefkatli olduğu aşikârdır.

Yengeç Burcu Kadını Nasıldır?

Yengeç burcu kadınları, dışarıdan bir gözle bakıldığında, “Mutlaka bu burç,” denilecek kadar belli bir ağaca aittir. Fiziksel özellikleri itibari ile güzel ve çekici kadınlardır. Ve yine bu burcun erkekleri gibi ev işlerine yatkın, evde vakit geçirmekten hoşlanan, mutfakla uğraşmayı seven kişilerdir. Kadınsal konulara, çocuk eğitimine ve onların bakımına ayrı bir özen gösterir; sevecenlikleri ve ilgileri ile örnek bir kalıp sergiler.

Yengeç Burcu Kimlerle Anlaşır?

Diğer burçlarla kıyas yapıldığında, en çok balık, akrep ve oğlak burçları ile anlaştıkları görülmüştür. Bu üç burç, diğer burçlar içinde nispeten duygusal bağlar kuvvetli ve sıcak insanlardan oluştuğu için, yengeç burcuna mensup karakterleri rahatlıkla taşıyabilmektedirler. Böylece, duygu yoğunluğu yaşanan anlarda iki tarafında sorumlu davranışları birbirini örtecek, mükemmel bir uyum yakalayacaktır.

Yengeç Burcu Hangi Ay Doğar?

Yengeç burcu insanı, yansıttığı deryaların en ılık ve taze göründüğü vakitlerde, haziran- temmuz arasında filiz vermektedir. Yaz başındaki yükselen erke onların deniz mavisi rengi ile oldukça örtüşür.
Nitekim 22 Haziran- 22 Temmuz arası doğan kişiler, yengeç burcudurlar.

Article Categories:
Din ve Kültür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Don't Miss! random posts ..