WebMaster Nedir ?

Öncelikle her insana merhabalar, bu yazımızda sizlere webmaster nedir, webmaster nasıl olunur, bilmenizde fayda olan konular, ve iş imkanı hakkında bilgiler vermeye çalıştım, buyurun başlamış olalım.

WebMaster Nedir ?
Webmaster, web ve master kelimelerinden oluşmaktadır Türkçe olarak web uzmanı şu demek oluyor ki İnternet uzmanı olarak bilinmektedir. İlk olarak 1990 yıllarında ortaya çıkan bu terim süreımızda daha fazla teknolojik aletler olduğu daha çok duyuldu ve bu işe merak gelmeye başladı. Bende bugün sizlere nasıl webmaster olabileceğinizi ve webmaster ferdin neler icra ettiğinı ve bilmesi gerekenleri anlatmaya çalışacağım. Webmaster kategorisi adı çerçevesinde birçok alan mevcut seo, hosting, domain, adsense, adwords ve daha nicesi.. Bu alanda iş bulmak artık çok zor sayılmaz. Şimdi bilmenizde fayda olan konuları ve nasıl webmaster olacağınız hakkında bilgi verelim.

Webmaster nelerdirNasıl WebMaster Olunur ?
Bu alanda iş bulmak istiyor iseniz bu şansı kendiniz yaratmalısınız, devamlı gelişmeniz ve yeni bilgiler öğrenmenizde yarar var. Bir firmada veya projede işe başlarken sizin bilgilerinizi göstererek ve işinizi iyi yaparak daha iyi şirket ve projelerde iş olanakı yaratabilirsiniz. Bu alanda gelişmek için çeşitli webmaster forumlarını ve bloglarını takip edebilirsiniz.

(Örnek ; http:// https://wmaraci.Com, https://r10.Net)

Şimdi bilmenizde fayda olacak en temel mevzuları göz önüne alalım.

• Web Sayfaları : Webmaster işine ilk adım kendinizi ait bir web sayfanız olmasını yeğlerim. Bir alan adı ve hosting alarak ve wordpress kurarak blog açabilirsiniz. Böylece yazı yazmaya ve seo işlerine başlayabilirsiniz.

• Hosting ve Sunucu : VDS, VPS, Hosting, Domain, Kurumsal Mail gibi başlıca terimleri detaylı bir halde bilmeniz gerekmektedir.

• İçerik : belki de bu madde webmaster alanında sizin için en çok lazım olacak şey olabilir çünkü sitenizi ileri taşımada makaleleriniz önemli rol taşımakta eğer siz webmaster olmak istiyorsanız seo uyumlu makale yazmayı ve kullanıcıları sıkmadan bir içerik yazmayı bilmeniz gerekmektedir.

• Programlama : Bu madde öteki maddelere gore en zoru olabilir artık siteniz için önemli kodlama dillerini öğrenme vakti. HTML (Hyper Text Markup Language), css, php, java ve daha nicesini iyi bir şekilde bilmeniz gerekmektedir.

• Web & Grafik Tasarım : aslına bakarsak bu aşamada biraz hayalgücünüz gerekmekte, doğrusu bolca bol çizgi film izlemenizi tavsiye ediyorum 🙂 Şaka bir yana dursun hayalgücünüz büyük önem taşımakta, ister sitenin index şu demek oluyor ki anasayfa tasarımı ister logo tasarımı biri web tasarım diğeri de grafik tasarım kategorisi adı altına girmekte. Ayrıca grafik ve web tasarım enstrumanlarını da iyi şekilde kullanmanız lazım.

• Pazarlama & SEO : Müşterilerinizi ikna etme kabiliyeti ve SEO yeteneğiniz olması gerekmekte aslına bakarsak SEO bir yetenek sayılmaz öğrenilir bir konu ama çok geniş bir mevzu, iç seo, kurumsal seo, dış seo, mobil seo, backlink, hacklink, adwords ve bunun benzer biçimde daha fazlası bu mevzuları bilmeniz sizin için çok yararlı olacaktır.

Diğer etkenler yok mu? Heralde var fakat dediğim gibi çok geniş bir çerçeve olduğu için ben sizlere özet bir şekilde anlatmaya çalıştım ümit ederim yardımcı olabilmişimdir, esen kalın..

Article Categories:
Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Don't Miss! random posts ..