Seo Çalışması #4

• Responsive Tasarım kontrolü
Web sayfanız pc sürümüne uyumlu olduğu kadar mobil yada tablet sürümüne de uyumlu olması çok önemlidir. Responsive kelimesinin anlamı da dediklerimle ilişkildir. Siteyi mobil uyumlu doğrusu responsive hale getirmek için css ve html bilginiz olmak zorundadır.

• Alt Etiketi Olmayan Resimler
Resimlerdeki alt ve title etiketlerinin önemi şöyle ki örneğin bir resim görmüş oldunüz ama ne olduğunu bilmiyorsunuz peki siz bilmiyorsanız çoğu fert de bilemez. Fakat siz bu resme bu etiketleri vererek google a bunlar böyle bunun adı bu şunun yaptığı şey bu der iseniz google size der ki ha tamam bu bo zaman ben bunu müşterilerine verebilirim artık der anlamış oldunız mı ? Bu etiketlere dikkat edin derim çünkü google görsellerden gelen hit oldukça fazla. Resimlerinizin html kodları şu şekilde olmalıdır.

alt ve title etiketi olmayan resimlerinizi bulmak için bu seo çözümleme aracını kullanabilirsiniz.

• Title Etiketi Olmayan bağlantılar
Resimlerin Alt etiketlerin mantığı da aynen linklerin title etiketleri mantığıdır. Örneğin bir link görmüş oldunüz ama nereye gider ne yapar bilmiyorsunuz ama girmek istemiyorsunuz siz o bağlantıya bir title yani başlık verirseniz eğer kullanıcılarınız nereye gideceğini bilir ve google benzer biçimde büyük bir medyada bir adım öne çıkarsınız. Kullanımı ise alttaki gibidir. # yerine ise url şu demek oluyor ki bağlantı yazılır.

A href=”#” title=”Blog Yazıları”>

• Anahtar Kelime Analizi
belkide en büyük ve en son etkene geldik. Google arama motorları sitenizi sıralamaya sokarken kelimelerinize bakmaktadır. Kelimelerinize gore sizi o kelimede sıraya sokar. Kelimelerinizi seçerken bir ads aracı olan anahtar kelime planlayıcı aracını kullanın ve aranma hacmi yüksek olan kelimeleri kullanın.

Bu makalemde burada sonlanıyor dediğim şeklinde site içi seo çalışması bunlardan ibaret olmayıp arttırılabilir site içi seo bir iki makalede anlatılacak bir şey değildir lütfen daha fazlası için blogumu takip etmeyi unutmayın.
Eveett seo çalışması serimizin dördüncü ve son bölümü burada sonlanmakta. Daha fazla seri için sitemizi takip etmeyi ayrıca diger makalelerimizi okumayı unutmayin sonraki seride youtube ile para kazanmayı çok detaylı bir sekilde anlatıcam.

Article Categories:
Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Don't Miss! random posts ..