Seo Çalışması #3

• Meta Publisher Etiketi (Yayımcı Bilgisi) kullanması

Sitenizin yayımcı bilgisini gösteren meta etiketidir. Bu etiket ise şeklinde head etiketleri arasına yazılarak kullanılır.

• Meta Karakter Etiketi
Sitenizin hangi kodlama karakteri bulunduğunu gösteren meta etiketine verilen addır. çoğu zaman utf-8 tercih edilir. şeklinde head etiketleri arasına yazılarak kullanılır.

• Sayfa Dil Etiketi
Web sayfanızın hangi dil bulunduğunu gösteren bir etikettir. Türkçe bir site işletiyorsanız ve İngilizce bir site işletiyorsanız ve kodlarını head etiketleri arasına yazmalısınız.

• Heading Etiket YapsıcaklıkH etiketleri kullanımı anasayfanızın görünüşünü etkilediği ve kullananlarınızı da bu görünümden etkilediği için bu etiketlerin doğru kullanımının önemi çok. Doğru etiket yapısı için seo çözümleme araçlarından birini deneyebilir ve belirtilen başlıkların h etiketlerini değiştirebilirsiniz.

• 404 Sayfası
404 yani sitenizde bulunamadı hata sayfası yönettiğiniz web sayfası için önemli etkenlerden biridir. Çok önemsemiyor olabilirsiniz fakat bu tür detaylar google amcayı kızdırabilir hala bir 404 sayfasına haiz değil iseniz küçük kodlamalar ile bir 404 sayfası yazabilir veyahut hazır bir şey indirip sitenize kurabilirsiniz.

• URL Canonical Etiketi :
Sitenizde bulunan herhangi bir makaleyin yada herhangi bir sayfanın farklı bağlantılar ile fazla indexlenmemesi için yani google da gözükmemesi için ve bir nebze kopya içerikten korunmak için

şeklinde kullanılan bir meta etiketidir. Head etiketleri arasına yazılır. Görmüş oldunüz mü işlevi güzel yapması rahat bi zahmet sizde yazıverin. • Iframe Kullanımı
Öncelikle iframe nedir bu kelimenin anlamı hakkında bir özet geçeyim. İframe başka bir siteden veri çekmek fakat şöyle ki direkt olarak sitedeki bir sayfayı yada siteyi küçülterek sitenize entegre etme yani koyma işlemine denir. şu demek oluyor ki başka siteye dercetmek tabii ki bir anti-seo yaratır bence bu çok normal yani etiketi kullandığınız bir yer var ise beklemeyin direkt silin.

• Favicon kullanımı

Bildiğiniz veya bilmediğiniz gibi sitenizi sembol eden şey kuşkusuz logonuzdur. Favicon ise site başlığınızın yanındaki minik logo diyebiliriz. Favicon kullanımı logo kullanımı kadar önemlidir bu küçük fakat önemli ayrıntıları asla atlamayın. 32×32 boyuttaki resimler kullanılır bu resim ana dizine atılır. Adına favicon.Png koyduk varsayorum. Daha sonra

şeklinde head etiketleri arasına yazılarak kullanılır.

Article Categories:
Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Don't Miss! random posts ..