Seo Çalışması #2

• Domain Analizi
Sizin domaininiz google’a göre minimum 3 yaşında olmalı ve benzer domainlerin de boş yada dolu olması sizin alan adınızı etkilemekte. Bunun için tek bir şey yapılabilir sanırım oda alan adınızın süresini uzatmak seo açısından bir nebze iyi gelecektir.

• Kod ve Yazı oranıSitenizin kod ve yazı oranı birbirini tutmalı, aşırıya kaçınılmamalıdır. Örneğin fazlasıyla kod yazdınız ama tek bir cümle için, ama bu cümleyi düzgüsel yazsanız da olacak o zaman ne gerek var öteki html etiketlerine ?

• Sayfa Hız Analizi
Sayfa hızınız seo için en büyük etkenlerden biri olabilir, Site hızınızı ve site hızında meydana getirdiğinız hataları https://developers.Google.Com/speed/pagespeed/insights/?Hl=tr adresinden bizzat google aracını kullanabilirsiniz. Sayfa hızınızı arttırmak için blogumu takip etmenizi öneririm. Resimleri optimize etmek, cache temizlemek, css gibi dosyaları minimize etmek sayfa hızlandırma yollarından birkaçı.

• Toplam Kaynak SaysıcaklıkSunucunuzda onlarca css, js veya resimlerin olması sitenizi negatif yönde etkiler sunucunuzu yavaşlattığı şeklinde sitenizi de yavaşlatmaya neden olur. Google amcamız da bunu sevmez doğal ki.

Site içi seo meta etiketleri kullanımısite içi seo meta etiketleri
• Meta Title Etiketi
Title doğrusu başlık, boşluklar dahil 50-60 boyunda SEO, Webmaster, Teknoloji, Siber Güvenlik, toplumsal Medya Yazarı yazılmalıdır.

• Meta Description Etiketi
Sitenizin izahat kısmıdür. Örnek kullanım:

Maksimum 155 karakter olması ve anahtar kelimelerin kullanımının önemi fazlaca fazladır. Head etiketleri arasına yazılmalıdır.

• Meta Author Etiketi kullanımıSitenizin yazar bilgisini gösteren meta etikete denir. şeklinde head etiketleri arasına yazılır.

• Meta Robots Etiketi kullanımıMeta robots etiketine sitenize google botlara davet etmek diyebiliriz. şeklinde kullanılır.

Boş bırakılan bölgelere ise gelebilecek kelimeler sırayla, noindex, nofollow, dofollow all eğer no index yazarsanız siteniz indexlenmez şu demek oluyor ki google aramalarda görülmez. Nofollow ve dofollow ise çoğu zaman bağlantı işlemlerinde kullanılır eğer bir url ye nofollow komutu verirseniz çoğu zaman güvenli olmayan içeriklerde ve reklam linklerine nofollow verilir. Ayrıca nofollow verilen url lerin backlinklerin pek bir değeri yoktur. Dofollow komutu ise nofollow yapısının tam tersidir. Head etiketleri arasına yazılır.

Article Categories:
Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Don't Miss! random posts ..