İnstagram Hesap Silme ve Geçici Kapatma

Merhaba arkadaşlar bugünkü makalem instagram hesap silme hakkında olacak. Bugün sizlere resimli bir şekilde instagram hesap silme ve instagram hesabını geçici kapatma konusunu sunmaya çalışacağım.

Bu arada uygulayacağımız işlemleri instagram mobil uygulamasında yapamıyorsunuz. Telefon üzerinden yapmak istiyorsanız tarayıcınız üzerinden https://www.instagram.com yani instagram web üzerinden giriş yaparak bu işlemleri yapabilirsiniz.

İnstagram Hesap Silme Resimli Anlatım ;

İnstagrama tarayıcınızdan giriş yapın.

instagram-hesap-dondurma-1
instagram hesabına girin

Profili düzenle bölümüne girin.

instagram-hesap-kapatma-2
profili düzenle bölümüne girin

Altta hesabımı geçici olarak kapat linkini göreceksiniz ve alttaki gibi bir yer gelecek

instagram-hesap-silme-3
şifrenizi girin

İnstagram hesap silme için buradan birini seçeceksiniz

instagram-hesap-silme-4
bir seçeneği seçin

İkinci bir hesap açtım yazısına tıklıyoruz ve şifremizi yazıyoruz ve evet butonuna basıp instagram hesabınızı silmeyi onaylıyoruz.

instagram-hesap-silme-5
onaylayın

Bu link bulamadıysanız https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ bu linki kullanabilirsiniz. İnstagram platformunda çok fazla +18 içerik görmüş olabilirsiniz ve artık instagram mecrasında sıkıldıysanız ya da eski sevgilinize trip atmak için instagram hesabınızı kapatma yada instagram hesabınızı silmek iyi bir çözüm olabilir. İsterseniz yazılı bir anlatım da yapalım 🙂

Telefon Üzerinden Instagram Hesap Dondurma

  • Öncelikle telefonunuzdaki varsayılan tarayıcınızdan https://www.instagram.com/ sayfasına girin ve donduracağınız hesaba giriş yapın
  • instagram.com/kullanıcıadınız şeklindeki sayfaya girin.
  • Profili düzenle butonuna tıklayın.
  • Açılan sayfada en altta göreceğiniz “hesabımı geçici olarak kapat” alanına dokunun
  • Karşınıza gelen ekrana hesabınızı neden dondurduğunuzu yazdıktan sonra veya herhangi bir seçeneğe tıkladıktan sonra “hesabımı geçici olarak kapat” butonuna tıklayın ve onay yazısına tıklayın otomatik olarak çıkış yapacaktır ve hesabınız geçici veya kalıcı olarak kapanacaktır.

Bilgisayar Üzerinden Hesap Dondurma

  • Varsayılan Tarayıcınızdan https://www.instagram.com/ bağlantısına gidin ve oturum açın.
  • https://www.instagram.com/accounts/edit/ bağlantısına gidin. En altta “hesabımı geçici olarak kapat” yazan alana tıklayın.
  • Hesap kapatma nedeninizi yazdıktan sonra veya neden dondurmak istediğinizi veya istediğiniz bir seçeneğe tıkladıktan sonra yine “hesabımı geçici olarak kapat” butonuna tıklayın.
  • Karşınıza gelecek ekranda instagram hesabı dondurma işleminizi onaylayarak işlemi sonlandırın. Otomatik olarak hesabınızdan çıkış yapılacak ve hesabınız geçici veya kalıcı olarak kapanacaktır.

Hesabınızı yeniden aktifleştirmek için hesaba tekrar giriş yapabilir ve yeniden kullanabilirsiniz. Haftada bir kez hesabınızı kapatabilirsiniz.

İnstagram geçici veya kalıcı olarak kapatma makalem burada sonlanıyor arkadaşlarım. Sonraki makalelerim için blogumu takip etmeyi ve diğer yazılarımı okumayı unutmayın sağlıcakla kalın 🙂

Article Categories:
Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Don't Miss! random posts ..